STRONA GŁÓWNA
OFERTA
REALIZACJE
PROJEKTY
DORADZTWO
PLIKI DO POBRANIA
KONTAKT
 


ownerCzysty i przyjazny klimat - oto czym się zajmujemy. Klimat, w którym żyjesz, pracujesz i odpoczywasz. Bierzemy "pod lupę" wnętrza. Kurz i uczulający pył, drobnoustroje, niewłaściwa wilgotność, za ciepło, za zimno, nieświeżo - jeżeli szukasz rozwiązania tych problemów, to dobrze trafiłeś. Aby naszym klientom dać przekonanie, że gospodarnie zainwestowali pieniądze, proponujemy urządzenia dobrych, nowoczesnych i znanych z trwałości marek z najwyższej półki. Na życzenie przedstawiamy również alternatywne rozwiązania tańsze, jednakże nie polecamy i nie instalujemy produktów masowych o niskiej trwałości, nie potwierdzonej gwarancji i nieznanym pochodzeniu.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Pamiętamy, że wybór należy do klienta! Skupimy się na tym, by znaleźć środki techniczne, aby wokół Ciebie oraz elementów wyposażenia i urządzeń technicznych stworzyć przyjazny klimat.


W tej części naszego serwisu możesz zapoznać się z tym, co służy zdrowiu i bezpowrotnemu usuwaniu wszelkich zanieczyszczeń z wnętrz, w których spędzasz większość czasu - systemami centralnego odkurzania (CVS). Nie lubisz sprzątać? No cóż, samo się nie posprząta, ale gwarantujemy Ci, że nasza oferta nareszcie przyniesie Ci ulgę i satysfakcję!
W ofercie Clima-VAC systemy centralnego odkurzania zajmują ważne miejsce, ponieważ sposób, w jaki prowadzona jest walka z naturalnym zapyleniem i kurzem bytowym w pomieszczeniach wewnętrznych jest bardzo istotnym elementem ich komfortu klimatycznego. Nieco niżej wyjaśniamy, dlaczego ma to tak wielkie, choć zbyt często wciąż niedoceniane znaczenie.


Główne zalety techniczne:

 • wysoka trwałość jednostek centralnych (min. 10 lat w warunkach normalnej eksploatacji)
 • siła ssania znacznie przewyższająca możliwości odkurzaczy przenośnych
 • bardzo dobry stosunek mocy elektrycznej do siły ssania
 • brak wyraźnego spadku mocy ssania w długim okresie eksploatacji
 • lekkie wyposażenie osoby obsługującej (wąż + drobne akcesoria)
 • brak narażenia odkurzacza na uszkodzenia spowodowane przenoszeniem
Zalety zdrowotne:
 • maksymalna ochrona ludzi przed mikropyłami naelektryzowanymi, stężeniem alergenów i zarodników grzybów w pomieszczeniach mieszkalnych
 • automatyczne przewietrzanie pomieszczenia w trakcie sprzątania
 • pełna ochrona przed hałasem (odkurzacz pracuje w garażu lub piwnicy)
 • efekt trwałej higieny (świeżości) powietrza i powierzchni pomieszczeń mieszkalnych

Pozostałe zalety praktyczne:
 • brak stałych wydatków na zakup worków papierowych
 • minimalne koszty eksploatacyjne (energia elektryczna i wymiana szczotek węglowych silnika raz na 5 lat)
 • bardzo rzadkie opróżnianie (2 do 3 razy w roku)
 • wieloletni okres eksploatacji - pełny zwrot kosztów inwestycyjnych
 • bardzo wysoka natychmiastowa oraz długookresowa jakość sprzątania nieosiągalna urządzeniami alternatywnymi (odkurzaczami tradycyjnymi), w których filtracja powietrza oparta jest na zasadzie powrotu zużytego, filtrowanego lecz zanieczyszczonego mikropyłami powietrza do sprzątanego pomieszczenia

Z ODKURZACZEM CENTRALNYM KONKURUJE TYLKO INNY ODKURZACZ CENTRALNY!

    

zasada działania systemu centralnego odkurzaniaNajbardziej uderzająca różnica pomiędzy tradycyjnym odkurzaczem a odkurzaczem centralnym polega na tym, że każdy litr zassanego oraz zanieczyszczonego pyłem i kurzem powietrza zostaje natychmiast wydalony na zewnątrz, poza obręb budynku. W miejsce tego zużytego powietrza, do odkurzanego pomieszczenia zostaje automatycznie zassana ta sama ilość świeżego powietrza, tak jak przy otwarciu okna. Daje to przyjazny, towarzyszący sprzątaniu efekt przewietrzania pomieszczenia, który występuje samoczynnie, bez dodatkowych czynności.

Osobie sprzątającej towarzyszy ponadto nic więcej, jak tylko lekki wąż i znacznie cichszy niż zwykle odgłos – sam szum zasysanego powietrza, ponieważ odkurzacz (tzw. jednostka centralna) przeważnie oddzielony jest od osoby sprzątającej kilkoma ścianami i drzwiami, pracując na ogół w piwnicy, garażu lub innym pomiesczeniu gospodarczym. Zapytają Państwo o wady? Oto uczciwa odpowiedź: komfort zawsze ma swoją cenę!

Od strony technicznej i praktycznej urządzenia CVS są niezwykle trwałe i znakomicie potwierdzają swoje walory użytkowe. Jeżeli ktoś w Państwa okolicy posiada system centralnego odkurzania, zachęcamy do podjęcia kontaktu, by przekonać się o bezstronnej ocenie użytkownika...


Przy stosowaniu tradycyjnego odkurzacza zanieczyszczone powietrze powraca do pomieszczenia. Nie chciałbyś wiedzieć, co w nim się znajduje! Bakterie i mikropyły, naelektryzowane dodatkowo lub zjonizowane po przejściu przez elementy turbiny i silnika zostają rozpylone w wydmuchiwanym strumieniu, tworząc w powietrzu pomieszczenia powoli osiadającą niewidoczną zawiesinę. Po miesiącach i latach skutkuje to trudnym do usunięcia matowym, pyłowym pociemnieniem mebli, dywanów, malowanych ścian i tapet, widocznym szczególnie na jasnych przedmiotach i powierzchniach. Wszystko to przyśpiesza remonty, a stojące, nie wietrzone dostatecznie powietrze wewnątrz pomieszczenia robi się ciężkie i stęchłe. Jest to szczególnie dotkliwe w sezonie grzewczym, gdy koszty ogrzewania zmuszają do ograniczenia wietrzenia pomieszczeń. W hotelach i pensjonatach warunki takie na długo odpychają bardziej wymagających gości. Wtedy przebywanie w takich pomieszczeniach staje się naprawdę niezdrowe, a dla osób z dolegliwościami alergicznymi wręcz nieznośne! Osiągnięty po remoncie efekt świeżości zbyt szybko zanika, gdyż w praktyce brak jest możliwości wystarczająco gruntownego, częstego sprzątania...

Nie ufaj odświeżaczom powietrza do odkurzaczy! Środki te mają wprawdzie pewne działanie tuszujące, ale nie zmieniają faktu mikropylenia! Jeżeli na pewno mimo wszystko chcesz lub musisz pozostać na razie przy tradycyjnym odkurzaczu to wy-słuchaj dobrej rady – podczas odkurzania i jakiś czas po nim zostawiaj przynajmniej otwarte okno, aby porządnie wywietrzyć sprzątane pomieszczenie.

bogaty wybór akcesoriów - przykładOdkurzacz centralny zaskoczy Państwa licznymi zaletami, ale tu jeszcze jedna: moc elektryczna 1500 Wat odkurzacza tradycyjnego to około 1000 Wat odkurzacza centralnego. Czy 1/3 to mała oszczędność energii? A przy tym z większą i przez długi czas nie spadającą mocą ssania! Ponadto przez całe lata odpadają zakupy worków do odkurzaczy i samych odkurzaczy... ile razy musieli Państwo już wymienić to nietrwałe, poobijane o ściany i schody urządzenie?Dla potrzeb hoteli i pensjonatów projektujemy i instalujemy systemy umożliwiające bardzo częste oraz intensywne odkurzanie tak, aby zapewnić niezmienny efekt świeżości wynajmowanych pomieszczeń. Jednostki centralne cechuje wysoka trwałość i duża moc. W większych obiektach polecamy trójfazowe jednostki centralne z bezobsługowym systemem filtracji. Zapraszamy do obejrzenia zakładki OFERTA w części dotyczącej hoteli.

Zainteresowanych szczegółami rozwiązań technicznych oraz wyceną prosimy o indy- widualny kontakt.
 

Domowy system centralnego odkurzania to najpowszechniejsze i najbardziej typowe jego zastosowanie, które jest jednocześnie... więcej tutaj

Centralny odkurzacz w warsztacie, gabinecie usługowym lub hali produkcyjnej? To nie tylko sprawa nieuchronnie wzrastających wymagań higienicznych dla osób, które tu pracują. Mamy inne argumenty: ochrona zbiorów w muzeach i bibliotekach, bieżące usuwanie wiórów, pyłu i opiłków z tworzyw sztucznych lub metali i materiałów ściernych w pomieszczeniach produkcyjnych, resztek włosów w salonach fryzjerskich... A może prowadzisz zakład konfekcyjny i znasz problemy szwalni, albo też jesteś właścicielem szanującego się warsztatu samochodowego, któremu zależy na profesjonalnym przygotowaniu powierzchni do lakie- rowania? Nie zastanawiaj się. Zapraszamy do obejrzenia zakładek OFERTA oraz PLIKI DO POBRANIA i podjęcia z nami kontaktu.  


 
Top